top of page
  • Regulatory House

Bezpečná kosmetika pro malé děti - druhé vydání k dispozici

Aktualizováno: 19. 10. 2023

Evropský výbor pro kosmetiku a zdraví spotřebitelů (CD-P-COS, coordinovaný EDQM) vydal druhé vydání této knihy, která slouží jako návod pro výrobce a posuzovatele bezpečnosti.

Hlavním záměrem pro vydání již druhé aktualizované publikace je zaměřit se na reálná rizika, která mohou být způsobena záměnou některých kosmetických přípravků za potraviny nejmenšími dětmi, a vyvinout úsilí, jehož cílem je snížit zdravotních rizik vyplývajících z expozice dětí různým kosmetickým výrobkům od útlého věku. Je k dispozici v angličtině a francouzštině a ve formátu PDF je ke stažení zdarma. Pro více informací a také k získání linku pro stažení publikace navštivte: Safe cosmetics for young children – Second edition provides state-of-the-art guidance on cosmetic products for infants and young children - European Directorate for the Quality of Medicines & HealthCare (edqm.eu)

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

U kterých výrobků nelze žádat o registraci?

SÚKL na svých webových stránkách zveřejnil několik typů výrobků, u nichž již nelze žádat o registraci jakožto léčivého přípravku, jelikož nenaplňují definici dle §2 zákona č. 378/2007 Sb. o léčivech.

Comments


bottom of page